Ubezpieczenie podróżne

Podróżuj po całym świecie, a my zajmiemy się bezpieczeństwem. Zadaniem ubezpieczenia podróżnego jest zabezpieczenie Ciebie podczas urlopu – niezależnie czy w Polsce czy za granicą.

Podróż to nie tylko koszty leczenia, ale szereg innych ryzyk, które możesz wykupić w wybranym Towarzystwie Ubezpieczeniowym!

Zdecyduj się na szerokie i dopasowane rozwiązania. Nie martw się o koszty związane z niespodziewanymi sytuacjami.

Sprawdź najlepsze dostępne rozwiązania!

Ubezpieczenie podróżne to nie tylko koszty leczenia

Ubezpieczenie podróżne ma za zadanie wspomóc Ciebie podczas zachorowania, które może zaskoczyć w trakcie podróży. To także ochrona na wypadek nieszczęśliwego zdarzenia. Ochrona rozpoczyna się od momentu rozpoczęcia podróży do bezpiecznego powrotu. W ramach oferty otrzymujesz, w zależności od wybranego wariantu i Towarzystwa Ubezpieczeniowego, następujące pokrycia:

  • Koszty leczenia – uważane, za podstawę ubezpieczenia turystycznego. Jego rola polega na refundacji lub bezgotówkowej zapłacie za pobyt i leczenie, wizyty u lekarza oraz niezbędne badania, operacje i zabiegi ambulatoryjne.
  • Koszty poszukiwania i ratownictwa – wybierając się w góry jest to nieodłączne rozszerzenie. Zabezpiecz się na wypadek kosztów akcji poszukiwawczej lub ratowniczej w sytuacji, w której zaginiesz, wystąpi awaria sprzętu lub złej pogody.
  • Transport – wsparcie finansowe w związku z wypadkiem do lekarza lub szpitala. Ochrona obejmuje również transport zwłok do miejsca pochówku w Polsce.

Zakres ubezpieczenia

Przed zawarciem ubezpieczenia podróżnego koniecznie sprawdź:

  • adekwatność sumy ubezpieczenia względem miejsca podróży,
  • zakres wykupionej ochrony o istotne z Twojej perspektywy pokrycia (np. choroby przewlekłe, sporty ekstremalne, bagaż, OC w życiu prywatnym),
  • czy zapewniane jest wsparcie tłumacza,
  • czy ubezpieczenie pokrywa COVID-19,
  • czy rejon znajduje się na liście ostrzeżeń Ministerstwa Spraw Zagranicznych (możliwe ograniczenie ochrony ubezpieczeniowej),
  • od kiedy ochrona obowiązuje i na kiedy jest termin płatności składki.

Pamiętaj o chorobach przewlekłych, które to często nie są objęte w standardowej umowie. Jest to przeważnie opcja dodatkowa, za która naliczana jest dodatkowa składka. Przed obawą potencjalnych powrotów lub nasileń, skorzystaj z dodatkowych rozszerzeń.