Porównanie ubezpieczeń turystycznych do USA – 2023

Decydujesz się na wyjazd do USA? Szukasz najlepszego rozwiązania, który zabezpieczy Ciebie i Twoich bliskich w przypadku niespodziewanych sytuacji? Porównujemy wybrane oferty ubezpieczeń turystycznych do Stanów Zjednoczonych. Sprawdź, która Tobie będzie najbardziej odpowiadać!

Nie wyjeżdżaj do USA bez ubezpieczenia

Choć ubezpieczenie turystyczne nie jest obowiązkowe, nie radzimy jakikolwiek wyjazd turystyczny bez adekwatnego ubezpieczenia. Ze względu na bardzo dynamiczny wzrost cen opieki medycznej i nieprzewidywalność różnych sytuacji losowych, zalecamy zawsze wybierać szeroki zakres.

Najważniejszy element każdej oferty turystycznej to koszty leczenia. USA jest krajem, który znany jest z wysokich kosztów opieki medycznej. Wybierając się na słoneczną Florydę, wybrzeża San Francisco, czy stolicy światowego biznesu – Nowego Jorku, pamiętaj aby wziąć ze sobą polisę. Bo co, gdy pójdzie nie tak, no i ile to kosztuje? Oto koszty na jakie powinieneś liczyć:

  • średni koszt dziennego pobytu w szpitalu wynosi 21 300 PLN
  • średnia cena rezonansu magnetycznego wynosi 4 570 PLN
  • średnia cena tomografii komputerowej wynosi 3 660 PLN

Szacowany koszt pobytu w szpitalu w związku ze złamaną nogą wynosi od 69 000 do 142 000 PLN. Spodziewany rachunek za złamaną rękę powinien oscylować w podobnych kwotach.

Ochrona ubezpieczenia a COVID-19

Pandemia koronawirusa zaskoczyła wszystkich, także rynek ubezpieczeniowy. Aktualnie dostępne oferty coraz częściej zawierają rozszerzenia o koszty leczenia za COVID-19. Oznacza to, że jeśli w trakcie podróży nagle zachorujesz na koronawirusa, to ubezpieczenie pokryje koszty opieki medycznej. Oferty mogą się różnić, dlaczego zawsze dopytaj jaki jest oferowany zakres.

Założenia oferty

Wybraliśmy trzy towarzystwa ubezpieczeniowe i porównaliśmy najkorzystniejsze oferty na wakacje 2023. Zapoznaj się ze szczegółami i przyjętymi założeniami.

Przyjęte założenia do oferty:

  • wyjazd turystyczny do USA
  • czas trwania wyjazdu 2 tygodnie
  • grupa 4 osób w wieku 35-40 lat
  • oferta musi obejmować  koszty leczenia na co najmniej 1 mln zł, OC 500 tys. zł oraz NNW 50 tys. zł.

Zwracaliśmy uwagę na rozszerzenie o koszty leczenia COVID, rozszerzenie o choroby przewlekłe, zakres ochrony kosztów rezygnacji z wyjazdu i wysokość składki.Parametr


WARTA


PZU


ERGO HESTIA
Koszty leczenia1 000 000 PLN1 000 000 PLN1 000 000 PLN
Koszty leczenia związane z nagłym
zachorowaniem na COVID-19
TAKTAKTAK
NNW50 000 PLN50 000 PLN60 000 PLN
OC500 000 PLN500 000 PLN1 000 000 PLN
Bagaż1 000 PLN1 000 PLN10 000 PLN
Składka za 1 osobę393,00 PLN  360,89 PLN304,00 PLN
Cena za osobę za jeden dzień28,07 PLN  25,78 PLN21,71 PLN

WARTA – szczegóły oferty

WARTA w cenie oferuj koszty leczenia choroby przewlekłej bez konieczności opłacenia dodatkowej składki. Ponadto możemy wykupić uprawianie sportów zimowych, uprawianie sportów ekstremalnych, wykonywanie pracy o zwiększonym ryzyku.

W ramach podstawowego zakresu ubezpieczenia koszty leczenia do wybranej sumy ubezpieczenia, w tym na COVID-19. Na tle konkurencji, WARTA wypada najdrożej, ale tylko, kiedy nie potrzebujesz ochrony za leczenie choroby przewlekłej. W przeciwnym wypadku WARTA oferuje najlepszą cenę!

PZU – szczegóły oferty

PZU podobnie jak ERGO HESTIA i WARTA obejmuje pokrycie kosztów leczenia w związku z nagłym zachorowaniem na COVID-19. Ochroną obejmujemy również nagłe zachorowanie oraz skierowanie na kwarantannę lub izolację z powodu COVID-19.

Osoby zainteresowane wykupieniem rozszerzenia o skutki zaostrzenia choroby przewlekłej będą musiały liczyć się ze zwyżką składki. Wynosi ona 100% składki za koszty leczenia.

Ponadto ubezpieczenie może pokrywać koszty leczenia związane z wojną i aktem terroryzmu, kontynuacją leczenia po podróży, czy ubezpieczyć specjalne mienie w podróży (instrumenty muzyczne, sprzęt sportowy).

ERGO HESTIA – szczegóły oferty

ERGO HESTIA pozwala rozszerzyć ochronę o sprzęt sportowy, karnety i kursy, uprawienie sportu, pracę fizyczną oraz choroby przewlekłe. Oferta będzie obejmować w ramach kosztów leczenia, assistance i nnw w przypadku terroryzmu w krajach bezpiecznych, do którego zalicza się USA.

ERGO HESTIA bezpłatne przedłuży ochronę ubezpieczeniową o 48 godzin jeśli opóźnienie nastąpiło z przyczyn od nas niezależnym m.in. awaria środka transportu, odwołanie środka transportu publicznego ze względu na złe warunki atmosferyczne.

W sytuacji nieprzewidzianej konieczności przerwania podróży, np. w razie nagłego zachorowania lub nieszczęśliwego wypadku osoby bliskiej lub włamania do mieszkania, możesz liczyć na organizację i pokrycie kosztów powrotu do domu.

Podsumowanie

Stany Zjednoczone należą do krajów, w których za opiekę medyczną zapłacimy najwięcej. Kiedy przytrafi się coś nieprzewidywanego, warto mieć szeroki zakres ubezpieczenia.  

Wśród wybranych towarzystw wyróżnia się oferta WARTA, która oferuje w standardzie koszty lieczenia. PZU podobnie jak pozostałe firmy, oferuje koszty leczenia COVID-19 w standardzie. Ergo Hestia proponuje najlepszą cenę, najwyższa kwotą na koszty leczenia oraz bezpłatnym przedłużenie ochrony. Warto wziąć to pod uwagę.

Skontaktuj się w celu przygotowania oferty. Pomożemy w przygotowaniu oferty na wyjazd na uczelnię, wyjazd do pracy oraz umowy rocznej obejmującej cały świat, w tym USA.

Opublikowano w Ubezpieczenia turystyczne i otagowano , , , .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *