ubezpieczenie-na-zycie-dla-osób-z-wadami-serca

Ubezpieczanie na życie dla osób z wadą serca

Wady serca mogą występować u osób w każdym wieku, jednak są szczególnie powszechne u dorosłych po 40. roku życia. W Stanach Zjednoczonych wady serca są drugą co do częstości przyczyną śmierci u osób poniżej 65. roku życia. Według statystyk Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) na wady serca cierpi około 8 milionów dzieci na świecie.

Osoby z wadami serca mogą mieć trudności z uzyskaniem ubezpieczenia na życie lub mogą otrzymać ograniczone zakresy ubezpieczenia lub wyższe stawki. Uzyskanie ubezpieczenia na życie dla osoby z wadą serca może być trudniejsze niż ubezpieczanie osób bez takiej wady.

Jeżeli ubezpieczyciel uzna, że ryzyko komplikacji zdrowotnych jest wysokie, może podejść restrykcyjnie do złożenia oferty ubezpieczenia na życie.  W takim przypadku może on odmówić zawarcia umowy ubezpieczeniowej albo zaoferować ubezpieczenie z wyższą składką.

W procesie zawarcia ubezpieczenia ubezpieczyciele stosują ankietę medyczną, która zawiera pytania dotyczące stanu zdrowia i historii medycznej osoby ubiegającej się o ubezpieczenie. Ankieta medyczna zawiera pytania dotyczące różnych aspektów zdrowia, takich jak choroby przewlekłe, operacje, zabiegi medyczne, używanie leków itp.

Jeśli chcesz uzyskać ubezpieczenie na życie z wadą serca, warto porównać różne oferty i znaleźć taką, która będzie najlepiej dopasowana do Twoich potrzeb. Dobrym rozwiązaniem będzie porównania pytań ankietowych wymaganych do zawarcia ubezpieczenia. Większość ubezpieczycieli pyta się o historią zdrowotną, choroby i wady serca, jednak nie dotyczy to wszystkich graczy na rynku.

Jeśli poszukujesz ubezpieczenia, a wymagana ankieta medyczna wyklucza możliwość przystąpienie do ubezpieczenia, wypełnij poniższy formularz.

Ubezpieczenie na życie – poznaj cenę


Opublikowano w Życie i zdrowie i otagowano , , , , , .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *