ubezpieczenie-na-zycie-niebezpieczne-zawody

Ubezpieczenie na życie dla niebezpiecznych zawodów 2023

Osoby, które wykonują zawód sklasyfikowany jako niebezpieczny, mogą mieć problem ze znalezieniem ubezpieczyciela, który będzie chciał przedstawić ofertę ubezpieczenia na życie. Aby chronić swoją rodzinę, osoby, które wykonują niebezpieczne zawody, rozumieją potrzebę ubezpieczenia na życie. Sprawdź dostępne możliwości ubezpieczenia niebezpiecznych zawodów na 2023.

Czym jest niebezpieczny zawód

W branży ubezpieczeniowej nie ma jednolitego katalogu niebezpiecznych zawodów. Każdy ubezpieczyciel stosuje własną klasyfikację zawodów. Wspólnym mianownikiem różnych definicji jest rozumienie niebezpiecznej pracy jako takiej, która naraża cię na niebezpieczeństwa, z którymi normalnie nie musiałbyś się zmierzyć. Jeśli wykonujesz którykolwiek z poniższych zawodów, możesz być uznany za osobę o podwyższonym ryzyku:

artysta cyrkowy, czyściciel elewacji budowlanych / okien, dekarz, górnik, kaskader, kominiarz, konwojent wartości pieniężnych, marynarz morski, monter konstrukcji budowlanych / rusztowań, monter kadłubów okrętowych, monter instalacji fotowoltaicznych lub serwisant elektrowni wiatrowych pracujący na wysokości, nurek, ochroniarz, operator dźwigu, operator maszyn i urządzeń do produkcji materiałów wybuchowych, personel statku powietrznego, pilot statku powietrznego, policjant, pracownik przy wydobyciu ropy naftowej lub gazu, ratownik górski, ratownik wodny, robotnik rozbiórki budowli, rybak morski, spadochroniarz, sportowiec zawodowy

Ubezpieczenie na życie a wykonywanie niebezpiecznego zawodu

Zanim skutecznie zawrzesz ubezpieczenie, zazwyczaj zostaniesz zapytany o Twoją profesję. Będzie ona miała wpływ na wysokość składki ubezpieczeniowej. Szczególnie niebezpieczne zawody mogą być poza apetytem ubezpieczyciela, na skutek czego otrzymasz odmowną decyzję złożenia oferty.

Innym rozwiązaniem stosowanym na rynku jest weryfikacja na etapie szkody. Ogólne warunki ubezpieczenia mogą posiadać listę wyłączonych zawodów, których wykonywanie umożliwia ubezpieczycielowi odmowę wypłaty świadczenia. Zabieg taki stosuje Warta, która w OWU wymienia listę 30 zawodów, które są poza ochroną jeśli wypadek powstanie podczas wykonywania czynności zawodowych.

Czy mogę otrzymać ubezpieczenie na życie wykonując niebezpieczny zawód

Zdecydowanie tak, na polskim rynku istnieją firmy, które oferują ubezpieczenie na życie dla osób wykonujących zawody wysokiego ryzyka.

Dla przykładu Allianz oferuje 15 wariantów ze składką zaczynającą się już od 28 zł. Składka uzależniona jest od wieku i zakresu ubezpieczenia. Allianz to jedyny ubezpieczyciel, które nie zadaje pytań o wykonywany zawód ani też nie stosuje wyłączenia grup zawodowych.

Jakie ubezpieczenie na życie oferuje Allianz

Allianz w ramach tzw. otwartych grup ubezpieczy każdego, kto spełni warunki przystąpienia. Są nimi ankieta medyczna i wiek. Najwyższa skumulowana kwota świadczenia wynosi 160.000 zł za śmierć na skutek nieszczęśliwego wypadku (NW), a za śmierć na skutek nieszczęśliwego wypadku komunikacyjnego nawet 250.000 zł. Za trwały uszczerbek jest to kwota nawet 400 zł za 1% uszczerbku.

Jak każdy ubezpieczyciel na życie Allianz stosuje wyłączenia odpowiedzialności, z którymi należy się dokładnie zapoznać. Z lektury ogólnych warunków ubezpieczenia dowiemy się, że Allianz nie wypłaci odszkodowania za zdarzenia, które powstały na skutek m.in.:
– działania pod wpływem alkoholu,
– wypadków lotniczych innych niż licencjonowanych linii lotniczych,
– działań wojennych,
– czynnego udziału w aktywnościach sportach wysokiego ryzyka m.in. paralotniarstwo, szybownictwo, skoki na linie, wspinaczka górska lub skałkowa.

Pełną listę wyłączeń znajdziesz w ogólnych warunkach ubezpieczenia.

Ile kosztuje ubezpieczenie w Allianz

Zakres ubezpieczenia i wiek ma wpływ na wysokość składki. Dla przykładu:

  • osoba w wieku 35 lat w wariancie podstawowym zapłaci 30 zł miesięcznie. W ramach pakietu śmierć w NW wynosi 60.000 zł, śmierć w NW komunikacyjnego 100.000 zł, dodatkowo pakiety szpitalne i poważne zachorowanie w wariancie optymalnym na 5.000 zł.
  • osoba w wieku 45 lat w wariancie III zapłaci 54 zł miesięcznie. W ramach pakietu śmierć w NW wynosi 100.000 zł, śmierć w NW komunikacyjnego 160.000 zł, dodatkowo pakiety szpitalne i poważne zachorowanie

Przejdź do pełnej listy pakietów.

Jak mogę zawrzeć ubezpieczenie

Jeśli zainteresowała Cię oferta Allianz, skorzystaj z naszych gotowych formularzy, które przyspieszą proces otrzymania oferty. Cały proces zrealizujesz bez wychodzenia z domu – pracujemy zdalnie. Możesz przejść bezpośrednio do wniosku, zapoznać się z innymi otwartymi grupami, lub napisać do nas bezpośrednio!

Opublikowano w Życie i zdrowie i otagowano , , , , , .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *