Ubezpieczenie na życie pod kredyt 2022

Jeśli ubiegasz się o kredyt mieszkaniowy wiesz, że część banków wymaga przedłożenia ubezpieczenia na życie na czas posiadanego kredytu hipotecznego. Jest to jeden z elementów zabezpieczenia finansującego kredyt. Warto pamiętać, że oferta dostępna w banku może kosztować drożej niż oferty dostępne na rynku. Dziś na warsztat bierzemy oferty terminowe na życie na 2022.

Długa droga po kredyt hipoteczny

Zakup mieszkania to niełatwa sprawa. Jeżeli wspierasz się kredytem, wybór mieszkania to zaledwie połowa drogi. Rozpoczęcie procesu kredytowego jest kolejnym krokiem zbliżającym do wymarzonych 4-kątów. Będziesz musiał przejść przez wybór oferty kredytowej, wypełnić niezbędne wnioski, oświadczenia i dokumenty potwierdzające posiadanie zdolności kredytowej. Z górki jest już po bankowych weryfikacjach oraz gdy już otrzymasz wiążącą ofertę banku. Co dalej?

Warunki zabezpieczenia kredytu hipotecznego

Umowa ubezpieczenia na życie jest wymieniana często wśród elementów zabezpieczenia kredytu. Bank będzie zachęcał do zawarcia takiej umowy w ramach posiadanej oferty. Co ważne, nie jesteś nią związany i możesz dowolnie zdecydować się na inne towarzystwo ubezpieczeniowe. Z punktu widzenia kredytu ważne jest spełnienie minimalnych wymagań co do zakresu ubezpieczenia i sumy ubezpieczenia. Taki obowiązek znajdziesz w m.in. Banku Pekao, Millenium, PKO BP.

Założenia oferty ubezpieczenia na życie pod kredyt hipoteczny

Zdecydowaliśmy się wybrać trzy towarzystwa ubezpieczeniowe, aby porównać najkorzystniejsze oferty na styczeń 2022. Zapoznaj się ze szczegółami i przyjętymi założeniami.

Przyjęte założenia do oferty:

  • minimalna kwota ubezpieczenia na życie: 200 000 zł
  • poszukującym ochrony jest 30-letni mężczyzna zatrudniony jako pracownik biurowy
  • okres trwania umowy ubezpieczenia 20 lat
  • kwota zabezpieczenia ma formułę stałą – nie zmniejsza się w okresie ubezpieczenia.

Poniżej wyniki analiz.

ParametrERGO HESTIA
 
GENERALI
UNIQA  
Suma ubezpieczenia200 000 PLN200 100 PLN201 000 PLN
Zdarzenia za jakie nie odpowiada ubezpieczyciel (pełna treść w OWU)wąska liczba wyłączeń m.in. czynny udział w aktach przemocy lub terroryzmu, działań wojennych, powstań lub przewrotów wojskowych, samobójstwo w ciągu dwóch  od zawarcia umowy wąska liczba wyłączeń m.in. konsekwencje wojny, działań wojennych lub stanu wojennego oraz samobójstwa popełnionego przez Ubezpieczonego w okresie dwóch latszersza liczba wyłączeń m.in. następstwa spożycia alkoholu, środków odurzających, udziału w sportach wysokiego ryzyka, działań wojennych, choroby psychicznej, usiłowania popełnienia lub popełnienia przestępstwa
Składka za miesiąc49,00 PLN  1-5 rok 34,22 PLN
6-10 rok 51,14 PLN
11-15 rok 81,34 PLN
16-20 rok 125,88 PLN
55,04 PLN
Składka w okresie ubezpieczeniaSTAŁAZMIENNASTAŁA
Składka za 20 lat
(bez uwzględniania zmiany wartości pieniądza w czasie)
11 760,00 PLN17 554,80 PLN13 209,60 PLN
Różnica względem najkorzystniejszej cenowo oferty  n/d  – 5 794,80 PLN  – 1 449,60 PLN

Podsumowanie

Wybierając ofertę Ergo Hestia otrzymujemy najlepszą cenę i bardzo korzystny zakres ubezpieczenia. Oferta Generali zachęca bardzo ograniczoną liczbą wyłączeń odpowiedzialności oraz początkową niską składką, ale warto pamiętać, że nie jest ona stała. Sumując łączną wartość składki jaką nam przyjdzie zapłacić, oferta ta jest blisko 5,8 tys. zł droższa od oferty Ergo Hestii. W tym zestawieniu za ubezpieczenie w UNIQA zapłacimy o ponad 1,4 tys. zł więcej. Warto pamiętać, że ta oferta zawiera najszerszą liczbę wyłączeń odpowiedzialności, czyli sytuacji, w których nie otrzymamy odszkodowania.

Decydując się na inne towarzystwa koniecznie sprawdź, czy składka ulega zmianie w okresie ubezpieczenia. Takie oferty nie dają gwarancji stałej ceny! Złóż wniosek i porównaj oferty. 👇👇👇

Przygotowane zestawienie zostało oparte na pewnych założeniach. Twoja indywidualna sytuacja oraz taryfy ubezpieczycieli mogą inaczej wyliczyć najkorzystniejszą ofertę. Skorzystaj z formularza i uzyskał bezpłatne porównanie ofert. Prześlemy oferty spełniające warunki banku.

Powyższy materiał nie jest ofertą i ma charakter wyłącznie informacyjny. Szczegółowe informacje znajdziesz w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia poszczególnych Zakładów Ubezpieczeń. W celu uzyskania oferty, skontaktuj się z nami korzystając z danych teleadresowych bądź za pośrednictwem formularza kontaktowego.

Opublikowano w Życie i zdrowie i otagowano , , , , .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *